همه چی از همه جا
سفارش تبلیغ
صبا
دانش، گنج بزرگی است که فنا نمی پذیرد . [امام علی علیه السلام]
امروز: دوشنبه 97 خرداد 7


بارها اتفاق افتاده است که نتیجه انتخابات به ضرر جناحی که روی کار بوده تمام شده است، پس چگونه ممکن است کسی انتخابات در ایران را زیر سؤال ببرد؟ ایشان تأکید کردند: انشاءالله همه ملت ایران، به کوری چشم دشمنان و با شور و علاقه و صمیمیت در انتخابات ریاست جمهوری، به پای صندوق‌های رأی می‌آیند و انتخاباتی می آفرینند که دشمن را خشمگین کند.

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی، صبح امروز در دیدار پرشور هزاران نفر از پرستاران، معلمان و کارگران سراسر کشور، این سه قشر را، مهمترین و تأثیرگذارترین قشرهای جامعه خواندند و با تبیین نقش بی نظیر و تعیین کننده ملت در «انتخاب مسئولان گوناگون و عرصه مدیریتی کشور» افزودند: به رغم تلاش دشمن برای خدشه دار جلوه دادن انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، ملت بزرگ ایران، با حضور پرشور و صمیمانه خود در انتخابات ریاست جمهوری، انتخاباتی می‌آفریند که دشمن را خشمگین کند.

به گزارش «تابناک»، ایشان با یادآوری انتخابات نمایشی و فرمایشی حکومت‌های وابسته پیش از انقلاب افزودند: پادشاهان مستبد قاجار و پهلوی، کشور را مِلک خود و ملت را رعیت خود می‌دانستند و در غیاب حضور مردم هر آنچه دستگاه قدرت اراده می‌کرد، از صندوق‌های رأی درمی‌آمد، اما انقلاب اسلامی، ورق را به کلی برگرداند و «مردم» را روی کار آورد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نقش تعیین کننده رأی و اراده مردم در قانون اساسی برای انتخاب مستقیم یا غیرمستقیم همه مسئولان کشور خاطرنشان کردند: این روند در سی سال اخیر با قوت و قدرت ادامه یافته اما دشمنانی که منافع نامشروع آنان در ایران قطع شده است، با نادیده گرفتن یا انکار پدیده مبارک و با ارزش حضور مردم در مدیریت کشور، همواره تلاش کرده‌اند به انتخابات ایران خدشه وارد کنند.


آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات در ایران را در مقایسه با کشورهای مدعی دمکراسی، آزادتر و پرشورتر دانستند و افزودند: با حضور پرانگیزه مردم، همواره انتخاباتی سالم، متقن و خوبی در ایران برگزار شده، اما متأسفانه برخی دوستان
بی انصاف و کسانی که جزو ملت هستند و توقع دارند مردم به آنها توجه کنند، با ناسپاسی، علیه ملت حرف می‌زنند و با تکرار حرف دروغ دشمن، سلامت انتخابات را زیر سؤال می برند.


رهبر انقلاب اسلامی سلامت همه انتخابات گذشته را نتیجه زحمات مسئولان و ملت برشمردند و افزودند: در یکی دو انتخابات، شبهاتی برای عده ای پیش آمده بود اما تحقیق و بررسیِ دقیق نشان داد که خدشه‌ای به آن انتخابات هم وارد نیست.

آیت‌‌الله خامنه‌ای با یادآوری نتایج برخی انتخابات گذشته یادآوری کردند: بارها اتفاق افتاده است که نتیجه انتخابات به ضرر جناحی که روی کار بوده تمام شده است، پس چگونه ممکن است کسی انتخابات در ایران را زیر سؤال ببرد؟


رهبر انقلاب اسلامی در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: انشاءالله همه ملت ایران، به کوری چشم دشمنان و با شور و علاقه و صمیمیت در انتخابات ریاست جمهوری، به پای صندوق‌های رأی می‌آیند و انتخاباتی می‌آفرینند که دشمن را خشمگین کند.
ایشان در بخش دیگری از این دیدار معلمان، پرستاران و کارگران را مهمترین قشرهای جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: معلمان آموزش و پرورش، امانتدار فرزندان ملت و سازنده اصلی شخصیت و شاکله فرزندان همه مردم هستند و این نقش استثنایی، نشان دهنده ارزش بسیار والای معلم است.


رهبر انقلاب اسلامی، جامعه، دولت و همه مسئولان را به قدرشناسی نقش معلم توصیه کردند و افزودند: معلمان نیز باید قدر و منزلت خود را بشناسند و کار خود را موهبتی الهی بدانند.آیت الله خامنه‌ای، ایجاد تحول عمیق در نظام آموزش و پرورش را مهمترین اولویت و مسأله خواندند و با انتقاد از ماهیت تقلیدی و کهنه بودن نظام کنونی افزودند: برای تحول در نظام آموزش و پرورش، باید سنت‌ها و نیازهای کشور را اصل قرار دهیم و از تجربیات دیگران بیشترین استفاده را ببریم، اما از الگوبرداری و تقلید از کشورهای غربی، کاملاً بپرهیزیم.


ایشان با اشاره به جایگاه مهم ایران در دنیای پرآشوب کنونی، موقعیت کاملاً با ثبات و مطمئن داخلی را فرصت مناسبی برای انجام دادن کارهای مهم از جمله ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش دانستند و افزودند: بررسی‌های خوبی که دولت در این زمینه انجام داده، باید اجرایی شود و این کار به شجاعت، ابتکار و خوش‌فکری نیاز دارد.

رهبر انقلاب اسلامی، اهمیت دادن به «موضوع پرورش» را بسیار ضروری برشمردند و خاطرنشان کردند: لوح آماده ذهن کودک، تنها با آموزش ساخته نمی‌شود، بلکه پرورش لازم دارد و این روند باید در «کتاب‌های درسی، انتخاب معلم و نظام آموزش و پرورش» کاملاً مورد توجه قرار گیرد.
پرهیز از گسترش کمی و اولویت دادن به گسترش کیفی از دیگر مواردی بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بحث آموزش و پرورش بر آن تأکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی، پرستاران را نیز، قشری احیاگر و بسیار اثرگذار دانستند و افزودند: مردم و مسئولان به چشم تکریم به این انسان‌های فرشته‌گون بنگرند.
ایشان نقش پرستار و همچنین قابله را در نظام سلامت کشور، بسیار مهم خواندند و افزودند: این دو قشر دلسوز و مهربان، کار خود را نعمتی بزرگ بدانند و خدمت به مردم را قدر بشناسند که این مسأله در ارتقای کیفیت کار هر کس تأثیر بسیاری دارد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، کارگران را عنصر محوری جامعه دانستند و با اشاره به نقش کارگران، کارفرمایان و مدیران واحدهای کارگری در تأمین نیازهای کشور افزودند: باید فرهنگ جامعه به سمت ترویج و استقبال از تولید داخلی هدایت شود.

رهبر انقلاب اسلامی، قیمت حقیقی استفاده از کالاها و تولیدات خارجی را «ادامه کار کارگران در کشورهای دیگر و بیکار شدن کارگران ایرانی» دانستند و خاطرنشان کردند: جوانان و کارگران ایرانی از توانایی اجرای پیچیده‌ترین طرح‌ها و تولید محصولات برتر و «پرکیفیت» برخوردارند و این واقعیت باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ضرورت و تأثیر امنیت شغلی کارگران در بالا بردن کیفیت کالاهای تولیدی افزودند: استفاده از تولیدات داخلی، باید در فرهنگ جامعه، «ارزش» تلقی شود که تحقق این مسأله، نیازمند افزایش کیفیت تولیدات داخلی، تبلیغ نکردن بی رویه محصولات خارجی، تشویق کارآفرینان، افزایش وجدان کاری و همکاری و همدلی دولت و همه عناصر دخیل در تولید و واردات است.


 • کلمات کلیدی :
 •  نوشته شده توسط فرز ها در شنبه 88/2/12 و ساعت 4:57 عصر | نظرات دیگران()

  تصاویری از احمدی نژاد


                                                                                                          


   


                                                                                                           


                                                                                                            


   


   


    • کلمات کلیدی :
 •  نوشته شده توسط فرز ها در شنبه 88/2/12 و ساعت 4:56 عصر | نظرات دیگران()

  دکتر در عین حالی که حواسش به بچه‌هایش بود، از آن پدرهایی هم نبود که زیاد توی نخ کارهای بچه‌هایش برود. به قول پسر کوچکش علی رضا: پدر محدوده فرضی برایمان تعیین می‌کرد. خط قرمزها را به ما می‌شناساند. ما خودمان می‌دانستیم چه مسیری را باید برویم؛ و تاچه حدودی.

  در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، گروهی از نزدیکان رئیس‌جمهور به گردآوری خاطراتی از اطرافیان در مورد منش، رفتار و خلقیات وی همت گمارده‌اند که نکات جالبی در آن به چشم می‌خورد.
  «تابناک» بخش‌هایی از این خاطرات جذاب و شنیدنی درباره دکتر احمدی‌نژاد را منتشر می‌کند.

  1ـ در سفرهای استانی رسم بر این است که به محض ورود به هر شهری، فرزند شهید یا کودک خردسالی به دکتر خیر مقدم می‌گوید. آقای دکتر هم به تناسب در گوش آنها چیزی می‌گوید که شاد می‌شوند. برخورد دکتر باعث می‌شود ابهت رئیس جمهور به یک رفاقت تبدیل شود.

  2ـ رفتار دکتر با کودکان و نوجوانانی که ایشان را از نزدیک می‌بینند، آنقدر برایشان جذاب و به یاد ماندنی است که رفتار و گفتار او را به عنوان الگو ی خودشان قرار می‌دهند.
  یک بار نوجوانی به دکتر نامه نوشته بود که من تمام دیوار‌های اتاقم را پر از عکس شما کرده‌ام به امید روزی که بتوانم دوباره در شهرمان شما را از نزدیک ببینم. از دکتر هم یک هدیه به عنوان یادگاری خواسته بود که من به عنوان منشی مخصوص دکتر برایش به دستور ایشان یک جلد دیوان حافظ فرستادم.

  3ـ دکتر حساسیت خاصی به پرداختِ خُمس داراییش دارد. و برای خودش سال خُمسی دارد. هر سال، یک روز جمعه، دکتر و همسرش از صبح تا شب می‌نشینند و خُمس آن سال را حساب ـ کتاب می‌کنند.
  حتی اگر یک کیلو برنج اضافی هم باشد، آن را هم حساب می‌کنند. بعد مبلغ خُمس را می‌فرستند دفتر مقام معظم رهبری. بچه‌هایش هم وقتی هر کدام به صورت ساعتی، در مدرسه‌ای شروع به تدریس کردند و حقوق بگیر شدند، از آنها خواست برای خودشان سال خُمسی تعیین کنند.

  4ـ دکتر علاوه بر پرهیز از مال و لقمه حرام، از مال شُبهه‌ناک هم پرهیز می‌کند. در مهمانی‌های رسمی داخل و خارج کشور طوری با غذا و سالاد بازی می‌کند که اطرافیان متوجه نشده و ناراحت نشوند.
  سفارشش به بچه‌هایش همیشه این است که اگر جایی دوستانتان می‌خواهند مهمانتان کنند، شما پول خودتان را خودتان بدهید. اگر خواستید، دوستانتان را هم مهمان کنید، و سعی کنید کسی مهمانتان نکند.

  5ـ دکتر در عین حالی که حواسش به بچه‌هایش بود، از آن پدرهایی هم نبود که زیاد توی نخ کارهای بچه‌هایش برود. به قول پسر کوچکش علی رضا: پدر محدوده فرضی برایمان تعیین می‌کرد. خط قرمزها را به ما می‌شناساند. ما خودمان می‌دانستیم چه مسیری را باید برویم؛ و تاچه حدودی.

  6ـ دکتر بچه‌هایش را طوری بار آورده که وقتی برای دیدن پدرشان به دفتر رئیس جمهور می‌آیند، ما کارمند‌های دفتر، حتی یک فنجان چایی نمی‌توانیم به آنها بخورانیم.
  چند بار هم دیدم که وقتی از تلویزیون آهنگ‌های خاصی پخش می‌شود سریع خاموشش می‌کنند. نسبت به صحبت‌هایی هم که می‌کنند فوق‌العاده مراقبند.

  7ـ همسر دکتر از ابتدای زندگی مشترکشان همواره همراه خوبی برای او بوده. در زمان فرمانداری در ماکو به همراه معاونانش، سه خانواده با هم در یک خانه زندگی می‌کردند.
  به خاطر رعایت بحث محرم و نامحرم خانه را با پرده‌های ضخیم به چند قسمت تقسیم کرده بودند تا خانمها راحت باشند.

  8ـ دکتر وقتی به خانه می‌رسد، چون معمولا دیر وقت است، بعد از غذا بلافاصله استراحت می‌کند تا نماز صبح. بعد از نماز صبح دیگر نمی‌خوابد تا 1-12 نصفه شب کل زمان استراحت دکتر در طول روز 5 الی 6 ساعت است.
  با وجود جثه ضعیفی که دارد، کارمندهای دفترش در مقابل توان و انرژی بالای دکتر کم می‌آورند. • کلمات کلیدی :
 •  نوشته شده توسط فرز ها در شنبه 88/2/12 و ساعت 4:56 عصر | نظرات دیگران()

  بارها اتفاق افتاده است که نتیجه انتخابات به ضرر جناحی که روی کار بوده تمام شده است، پس چگونه ممکن است کسی انتخابات در ایران را زیر سؤال ببرد؟ ایشان تأکید کردند: انشاءالله همه ملت ایران، به کوری چشم دشمنان و با شور و علاقه و صمیمیت در انتخابات ریاست جمهوری، به پای صندوق‌های رأی می‌آیند و انتخاباتی می آفرینند که دشمن را خشمگین کند.

  آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی، صبح امروز در دیدار پرشور هزاران نفر از پرستاران، معلمان و کارگران سراسر کشور، این سه قشر را، مهمترین و تأثیرگذارترین قشرهای جامعه خواندند و با تبیین نقش بی نظیر و تعیین کننده ملت در «انتخاب مسئولان گوناگون و عرصه مدیریتی کشور» افزودند: به رغم تلاش دشمن برای خدشه دار جلوه دادن انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، ملت بزرگ ایران، با حضور پرشور و صمیمانه خود در انتخابات ریاست جمهوری، انتخاباتی می‌آفریند که دشمن را خشمگین کند.

  به گزارش «تابناک»، ایشان با یادآوری انتخابات نمایشی و فرمایشی حکومت‌های وابسته پیش از انقلاب افزودند: پادشاهان مستبد قاجار و پهلوی، کشور را مِلک خود و ملت را رعیت خود می‌دانستند و در غیاب حضور مردم هر آنچه دستگاه قدرت اراده می‌کرد، از صندوق‌های رأی درمی‌آمد، اما انقلاب اسلامی، ورق را به کلی برگرداند و «مردم» را روی کار آورد.
  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نقش تعیین کننده رأی و اراده مردم در قانون اساسی برای انتخاب مستقیم یا غیرمستقیم همه مسئولان کشور خاطرنشان کردند: این روند در سی سال اخیر با قوت و قدرت ادامه یافته اما دشمنانی که منافع نامشروع آنان در ایران قطع شده است، با نادیده گرفتن یا انکار پدیده مبارک و با ارزش حضور مردم در مدیریت کشور، همواره تلاش کرده‌اند به انتخابات ایران خدشه وارد کنند.


  آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات در ایران را در مقایسه با کشورهای مدعی دمکراسی، آزادتر و پرشورتر دانستند و افزودند: با حضور پرانگیزه مردم، همواره انتخاباتی سالم، متقن و خوبی در ایران برگزار شده، اما متأسفانه برخی دوستان
  بی انصاف و کسانی که جزو ملت هستند و توقع دارند مردم به آنها توجه کنند، با ناسپاسی، علیه ملت حرف می‌زنند و با تکرار حرف دروغ دشمن، سلامت انتخابات را زیر سؤال می برند.


  رهبر انقلاب اسلامی سلامت همه انتخابات گذشته را نتیجه زحمات مسئولان و ملت برشمردند و افزودند: در یکی دو انتخابات، شبهاتی برای عده ای پیش آمده بود اما تحقیق و بررسیِ دقیق نشان داد که خدشه‌ای به آن انتخابات هم وارد نیست.

  آیت‌‌الله خامنه‌ای با یادآوری نتایج برخی انتخابات گذشته یادآوری کردند: بارها اتفاق افتاده است که نتیجه انتخابات به ضرر جناحی که روی کار بوده تمام شده است، پس چگونه ممکن است کسی انتخابات در ایران را زیر سؤال ببرد؟


  رهبر انقلاب اسلامی در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: انشاءالله همه ملت ایران، به کوری چشم دشمنان و با شور و علاقه و صمیمیت در انتخابات ریاست جمهوری، به پای صندوق‌های رأی می‌آیند و انتخاباتی می‌آفرینند که دشمن را خشمگین کند.
  ایشان در بخش دیگری از این دیدار معلمان، پرستاران و کارگران را مهمترین قشرهای جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: معلمان آموزش و پرورش، امانتدار فرزندان ملت و سازنده اصلی شخصیت و شاکله فرزندان همه مردم هستند و این نقش استثنایی، نشان دهنده ارزش بسیار والای معلم است.


  رهبر انقلاب اسلامی، جامعه، دولت و همه مسئولان را به قدرشناسی نقش معلم توصیه کردند و افزودند: معلمان نیز باید قدر و منزلت خود را بشناسند و کار خود را موهبتی الهی بدانند.  آیت الله خامنه‌ای، ایجاد تحول عمیق در نظام آموزش و پرورش را مهمترین اولویت و مسأله خواندند و با انتقاد از ماهیت تقلیدی و کهنه بودن نظام کنونی افزودند: برای تحول در نظام آموزش و پرورش، باید سنت‌ها و نیازهای کشور را اصل قرار دهیم و از تجربیات دیگران بیشترین استفاده را ببریم، اما از الگوبرداری و تقلید از کشورهای غربی، کاملاً بپرهیزیم.


  ایشان با اشاره به جایگاه مهم ایران در دنیای پرآشوب کنونی، موقعیت کاملاً با ثبات و مطمئن داخلی را فرصت مناسبی برای انجام دادن کارهای مهم از جمله ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش دانستند و افزودند: بررسی‌های خوبی که دولت در این زمینه انجام داده، باید اجرایی شود و این کار به شجاعت، ابتکار و خوش‌فکری نیاز دارد.

  رهبر انقلاب اسلامی، اهمیت دادن به «موضوع پرورش» را بسیار ضروری برشمردند و خاطرنشان کردند: لوح آماده ذهن کودک، تنها با آموزش ساخته نمی‌شود، بلکه پرورش لازم دارد و این روند باید در «کتاب‌های درسی، انتخاب معلم و نظام آموزش و پرورش» کاملاً مورد توجه قرار گیرد.
  پرهیز از گسترش کمی و اولویت دادن به گسترش کیفی از دیگر مواردی بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بحث آموزش و پرورش بر آن تأکید کردند.

  رهبر انقلاب اسلامی، پرستاران را نیز، قشری احیاگر و بسیار اثرگذار دانستند و افزودند: مردم و مسئولان به چشم تکریم به این انسان‌های فرشته‌گون بنگرند.
  ایشان نقش پرستار و همچنین قابله را در نظام سلامت کشور، بسیار مهم خواندند و افزودند: این دو قشر دلسوز و مهربان، کار خود را نعمتی بزرگ بدانند و خدمت به مردم را قدر بشناسند که این مسأله در ارتقای کیفیت کار هر کس تأثیر بسیاری دارد.
  رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، کارگران را عنصر محوری جامعه دانستند و با اشاره به نقش کارگران، کارفرمایان و مدیران واحدهای کارگری در تأمین نیازهای کشور افزودند: باید فرهنگ جامعه به سمت ترویج و استقبال از تولید داخلی هدایت شود.

  رهبر انقلاب اسلامی، قیمت حقیقی استفاده از کالاها و تولیدات خارجی را «ادامه کار کارگران در کشورهای دیگر و بیکار شدن کارگران ایرانی» دانستند و خاطرنشان کردند: جوانان و کارگران ایرانی از توانایی اجرای پیچیده‌ترین طرح‌ها و تولید محصولات برتر و «پرکیفیت» برخوردارند و این واقعیت باید مورد توجه قرار گیرد.

  آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ضرورت و تأثیر امنیت شغلی کارگران در بالا بردن کیفیت کالاهای تولیدی افزودند: استفاده از تولیدات داخلی، باید در فرهنگ جامعه، «ارزش» تلقی شود که تحقق این مسأله، نیازمند افزایش کیفیت تولیدات داخلی، تبلیغ نکردن بی رویه محصولات خارجی، تشویق کارآفرینان، افزایش وجدان کاری و همکاری و همدلی دولت و همه عناصر دخیل در تولید و واردات است. • کلمات کلیدی :
 •  نوشته شده توسط فرز ها در شنبه 88/2/12 و ساعت 4:55 عصر | نظرات دیگران()
  برنده‌انتخابات دو مرحله‌ای‌هستم/دولتم‌‌به قانون‌ورهبری وفادارخواهد‌بود
  انصراف امکان ندارد ؛ دولت نهم حسنهای زیادی دارد اما من باید از خود بگویم ؛ سفرهای استانی را به شیوه دیگری ادامه می دهم ولی مردم را دنبال ماشین خود نمی دوانم ؛ یارانه ها را در شیب ملایم و چند ساله هدفمند می کنم ؛ جبهه ملی ربطی به من ندارد ؛ برنده دور دوم انتخابات خواهم بود و از هر نیرویی که به قانون اساسی و رهبری وفادار باشد در دولتم استفاده خواهم کرد.

  این مهمترین بخش های مصاحبه خبرگزاری مهر با مهندس میر حسین موسوی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است که مشروح قسمت دوم آن را در زیر می خوانید:


  * رویکرد "یامن یا میر حسین" که آقای خاتمی مطرح کرد در ادبیات سیاسی مورد توجه قرار گرفت و خود شما هم به نوعی با بیان اینکه اگر خاتمی تا آخر می ماند با ایشان رقابت نمی کردم آن رویکرد را تکرار کردید. اما بعد از انصراف آقای خاتمی این رویکرد به "یا میرحسین یا کروبی" تبدیل نشد . دلیل این مسئله چیست؟


  - موسوی: در رابطه با آقای کروبی باید بگویم ایشان از دوستان خیلی خوب بنده هستند و رابطه خیلی خوبی با هم  داریم. معتقدم چهره های انقلابی و سیاسی کشور روابط خوبی با هم دارند و من فکر نمی کنم بین من و آقای کروبی یا خاتمی مشکلی باشد، ادامه طبیعی رقابتها و جریانات همین است که می بینیم.


  - آیا احتمال انصراف یکی از شما در آستانه انتخابات وجود دارد ؟


  -من چیزی در مورد انصراف ایشان نشنیدم و خود من هم قطعا انصراف نخواهم داد.


  * شما نقدهای بسیاری بر وضع موجود در دولت نهم دارید. اما آیا نکات مثبت و قابل توجهی درعملکرد دولت نهم نمی بینید که آن را تائید و ادامه بدهید؟


   در جواب این سئوال شما نکته کلی تری می گویم که از قبل و پیش از آنکه کاندیدای ریاست جمهوری بشوم به آن اعتقاد داشته ام ، ضمن اینکه این مسئله به دولت نهم باز نمی گردد. بر این باورم هر دولتی که می آید مسئولیتهایی دارد، تصمیماتی می گیرد و حوزه اقتداری دارد. تا زمانی که یک دولت بر سر کار است و به وظایف خود عمل می کند دولتهای بعدی اگر با دولت قبل موافق و یا مخالف باشند مجبورند تعهدات دولت سابق را انجام دهند در حالی که اگر این قاعده نباشد قوامی در جامعه ایجاد نخواهد شد.  این روند  در همه کشورهایی که در آن قانون حکمفرما است ، جاری است و نباید با حالت کینه ورزی با این موضوع برخورد کرد.


  در قدم اول دولت فعلی هرکاری کرده و هر وعده ای داده باشد، دولت بعدی که سرکار می آید باید به این وعده ها عمل کند. در دولت فعلی هم کارهایی  نظیر سفرهای استانی، بکارگیری سیاست "رودرو با مردم"، شعارهای عدالت  محور و امثال اینها انجام شده است، ولی به سئوال شما که قبلا نیز در یکی از سفرهایم از من پرسیده شده است اینطور جواب می دهم : " معلوم است که من در دولت آقای احمدی نژاد حسنهای زیادی می بینم، چرا نبینم؟ اما این حسنها دائما در طول شبانه روز از طریق صدا و سیما  اعلام می شود در حالیکه من فقط کمتر از دوماه فرصت دارم نقدهای خود را بگویم."


   


  من اصراری ندارم که خدای ناکرده بگویم اقداماتی که انجام می شود با نیتهای خیر خواهانه همراه نیست. اما فکر می کنم در بعد کلان قضییه اشکالاتی وجود دارد به طوری که هم در سیاست خارجی و هم در سیاست داخلی این ایرادها وارد است، همین رفتن به ژنو که به عنوان اقدامی حماسی در داخل مطرح شد از جمله انتقادات من است. با این توضیح که هیچ کس راضی نیست رئیس جمهور کشور که سمبل نظام و مردم ما است مورد اهانت قرار بگیرد . معتقدم این حادثه قابل پیش بینی بود و مسئولان نباید در جایی که احتمال خطر می رود و  یا منافع کشور به خطر می افتد حضور پیدا کنند.


   تاکید می کنم میل به گفتن مواضع حق کشور و دفاع از آنها و یا مثلا ایستادن بر سر شعارهای اصلی انقلاب خوب است، ولی من در نحوه اجرای این سیاستها با دولت اختلاف نظر دارم.


  * برخی مسئولان دولت نهم مطرح کرده اند که اقداماتی مثل سفراستانی و سهام عدالت ، مسکن مهر و ... را دولت بعدی هم باید انجام دهد. آیا شما این دیدگاه را قبول دارید و در صورت رئیس جمهور شدن این رویه را  دنبال می کنید؟


  من سفرهای استانی را ادامه می دهم اما با شکل و ساختار جدید و متفاوت.  به صراحت می گویم من مردم را دنبال ماشینم نمی دوانم، در مورد سهام عدالت هم چون وعده دولت است نمی توان از آن عقب نشینی کرد و این سهام در دست مردم باقی خواهد ماند ولی تکمیل خواهد شد و پایه های محکم تری برای ادامه این پروژه طراحی خواهم کرد.


   بر این باورم در مورد موضوعاتی نظیر بنزین، اصلاح یارانه ها و سهمیه بندی در اصل مسئله هیچ تردیدی نیست ولی بحث اجرای دفعی این مسئله تحت عنوان "لایحه هدفمند کردن یارانه ها " می تواند شوک آفرین باشد و قشرهای مستضعف را تحت فشار قرار داده و مشکلات را بیشتر کند به همین دلیل در این زمینه من تابع یک برنامه تدریجی و ملایم چندساله هستم.


  در این که فربه کردن طبقه متوسط به نفع همه است تردیدی نیست. در واقع امکان حمایت از مستضعفان و اجرایی سیاستهایی که سطح زندگی آنها را افزایش دهد هنگامی امکانپذیر است که دهکهای پایین کم شوند. بنابراین باید در جریان این سیاست کلان هدفمند کردن یارانه ها را در یک بسته گسترده و هماهنگ پیگیری کرد. اما آنچه که آکنون مطرح است نتیجه ای جز اینکه قشرهای پایین جامعه را در شوربختی و فقر بیشتری غوطه ور کند نخواهد داشت.


   


  * نظرتان درباره طرح مسکن مهر چیست ؟


  - هیچ تردیدی در ادامه دادن این طرح ندارم اما می توان طرح مسکن مهر را با طرح های دیگری نظیر مشارکت با تعاونیها  تکمیل کرد.  * بخشی از اصولگرایان که منتقد سیاست های دولت نهم هستند ، صراحتا از شما اعلام حمایت نکرده اند. به نظر می رسد این عده در خصوص موضع گیری صریح شما در برخی از موارد مانند میزان التزام شما به ولایت فقیه و چگونگی رابطه با رهبر معظم انقلاب، مرزبندی با طیف ملی- مذهبی و مرزبندی شما با طیف رادیکال سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشارکت به نتیجه قطعی نرسیده اند.


  - در مورد ولایت فقیه مواضع خودم را اعلام کرده ام. در مورد ملی- مذهبیها هم چندین بار از من سئوال شده که با صراحت جواب داده ام اما برای اینکه خدای ناکرده ظلمی نکرده باشم باید بگویم بخشی از نیروهای ملی ــ مذهبی که اصولا مذهبی نیستند مثل جبهه ملی اصلا به من ربطی ندارند. • کلمات کلیدی :
 •  نوشته شده توسط فرز ها در شنبه 88/2/12 و ساعت 4:54 عصر | نظرات دیگران()
     1   2      >
   لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  مردم انتخاباتی میآفرینند که دشمن را خشمگین کند
  تصاویری از احمدی نژاد
  فرزندان احمدینژاد چای ریاستجمهوری را نمیخورند
  مردم انتخاباتی میآفرینند که دشمن را خشمگین کند
  میر حسین امیدوار می باشد که ...
  آلبوم جدید و فوق العاده زیبای بنیامین بهادری با نام 88
  [عناوین آرشیوشده]

  بالا

  طراح قالب: رضا امین زاده** پارسی بلاگ پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ

  بالا